• Czym jest lokata dla banku?

    Największa ilość klientów bankowych lokuje swoje środki bieżące na kontach oszczędnościowo-rozliczeniowych. Konta te są doskonałym pomysłem dla osób, które...
  • Oprocentowanie lokat

    Warto poznać zasady przypisywania poszczególnym lokatom wysokości stóp procentowych. Dlaczego dzieje się tak, że za roczny okres oszczędzania dostaniemy większe odsetki niż za te same pieniądze powierzone bankowi na pół roku...
  • Lokaty a fundusze inwestycyjne

    Najbardziej wytrawni klienci pomnażający swój kapitał, korzystają umiejętnie z obu form pomnażania pieniędzy: część z nich lokują na lokatach bankowych, część powierzają...

O nas

O nasWitamy na naszej stronie! Serwis został stworzony, aby pomóc ludziom wybrać najkorzystniejszą lokatę. Autor strony dokłada wszelkich starań, by każdy użytkownik zrozumiał każde, nawet skomplikowane zagadnienie i potrafił wybrać dla siebie najlepszą lokatę. Zachęcamy do obejrzenia serwisu oraz komentowania wszelkich artykułów.

Lokaty terminowe w Banku Pekao SA

0
Bank Pekao SA logo

Bank Pekao SA

Bank Pekao SA nie jest może zbyt popularnym bankiem, jednakże jego oferta depozytów terminowych dla wielu z nas może się okazać bardzo interesująca. Aktualnie bank oferuje swoim klientom 5 lokat: lokatę progresywną, e-lokatę, lokatę standardową, lokatę negocjowaną, lokatę rentierską oraz lokaty overnight.

Lokata progresywna to trzynasto lub dziewięciomiesięczna lokata, której oprocentowanie wzrasta wraz z upływem kolejnych miesięcy. Już pierwszego miesiąca od założenia lokaty nasze środki oprocentowane są na 2,1 % (9 miesięcy) lub 2,2 % (13 miesięcy), natomiast w ostatnim miesiącu oprocentowanie wynosi już 7,25 % (9 miesięcy) bądź 7 % (13 miesięcy). I tak średnie oprocentowanie lokaty dziewięciomiesięcznej wynosi 4 %, natomiast lokaty trzynastomiesięcznej 4,35 % w skali roku. Minimalna kwota depozytu, który może być automatycznie odnowiony na kolejny okres to zaledwie 1 000 złotych. W przypadku likwidacji lokaty progresywnej po 3 miesiącu wypłacane są wszystkie naliczone odsetki.

E-lokata jest lokatą kierowaną do osób oczekujących nie tylko atrakcyjnego oprocentowania, ale też swobodnego dostępu do zgromadzonych środków. Lokatę taką otworzyć można za pomocą systemu bankowości internetowej – Pekao24 na okres 10, 30, 90,120, 180 bądź też 360 dni. Minimalna kwota depozytu to również 1 000 złotych. Podobnie jak lokata progresywna e-lokata również jest automatycznie odnawiana. Lokując środki na e-lokacie oczekiwać możemy oprocentowania mieszczącego się w przedziale 1,95 % – 3,5 %. Wysokość oprocentowania uzależniona jest od kwoty oraz okresu depozytu. 1,95 % w skali roku zarobimy wybierając 10 dniową lokatę i deponując mniej niż 50 000 złotych. Na najwyższe oprocentowanie liczyć mogą osoby, które zdecydują się na lokatę 360 dniową i ulokowanie na niej ponad 99 999 złotych.

Kolejnym produktem oferowanym przez Pekao SA jest lokata standardowa. Tutaj niestety oprocentowanie jest zdecydowanie niższe w porównaniu z zaprezentowanymi wcześniej lokatami. Wybierając to rozwiązanie możemy zarobić od 1 % do 2,75 %. By otrzymać wspomniane 2,75 % w skali roku musielibyśmy wpłacić ponad 99 999 złotych na okres 36 miesięcy. Do założenia takiej lokaty wystarczy zaledwie 500 złotych. Na lokacie standardowej zdeponować można również środki w walutach obcych: USD, GBP, CHF lub EUR, musimy się jednak liczyć z oprocentowaniem w granicach 0,2 – 0,4 %.

Lokata negocjowana to produkt stworzony z myślą o klientach oczekujących wysokiej i indywidualnie ustalanej wysokości oprocentowania. Lokata taka zakładana jest na przynajmniej 2 dni, ale nie na dłużej niż 365 dni. Do jej założenia wystarczy jedynie 5 000 złotych. Istnieje możliwość zdeponowanie na lokacie środków w walucie obcej, jednakże wówczas minimalne kwoty są zupełnie inne: 5 000 USD, 5 000 EUR, 5 000 GBP lub 10 000 CHF.

Lokata rentierska jest z kolei propozycją kierowaną do osób żyjących z odsetek od zdeponowanych na lokacie środków. Jest to lokata 12-miesięczna, która może zostać automatycznie odnowiona. Do jej założenia niezbędne jest 10 000 PLN, 5 000 USD bądź 5 000 EUR. Zdeponowane na lokacie rentierskiej środki oprocentowane są na 2,25 % lub 2,15 % w skali roku w zależności od tego, czy odsetki wypłacane są każdego miesiąca czy też kwartalnie. W przypadku walut obcych oprocentowanie wynosi 0,25 %, gdy zdecydujemy się na oprocentowanie stałe lub 0,35 % wybierając oprocentowanie zmienne.

Ostatnią formą depozytu dostępną w banku Pekao SA są lokaty typu overnight. Do założenia takiego depozytu wymagane są jednak zdecydowanie większe środki niż w pozostałych przypadkach – 50 000 PLN, 50 000 USD lub 50 000 EUR. Oprocentowanie podobnie jak w przypadku lokaty negocjowanej ustalane jest indywidualnie.

Zostaw odpowiedź